KSIĘGOWOŚĆ DLA ROLNIKÓW

1/1

“Dobra firma powinna być zorganizowaną formą przyjaźni.

Herbert N.Casson (ekonomista)

Zajmujemy się księgowością VAT dla rolników. Gospodarstwa obsługujemy z dojazdem do klienta na terenie powiatu Płońskiego. Pozostałą cześć Kraju obsługujemy za pomocą kuriera. Nasze usługi są kompleksowe. Rejestrujemy rolnika na VAT i prowadzimy bieżącą księgowość. Rolnik musi jedynie kompletować faktury. My zajmujemy się całą resztą. Wiemy, że czas dla naszych klientów jest bardzo ważny i cenny dlatego nasi klienci nie czekają długo na zwrot podatku VAT.

Jak wygląda współpraca?

  • Kontaktujemy się z klientem w ostatnich dniach miesiąca, aby umówić się na odbiór dokumentów,

  • Przyjeżdżamy osobiście do gospodarstwa lub zlecamy firmie kurierskiej odbiór dokumentów. Zazwyczaj jest to między 2 a 6 dniem każdego miesiąca. W przypadku zakupu maszyn i większych zwrotów VAT takie gospodarstwa zawsze mają dla nas priorytetowe znaczenie dlatego rozliczane są w pierwszej kolejności.

  • W następnym dniu księgujemy faktury, podpisujemy swoim podpisem i wysyłamy do Urzędu Skarbowego deklarację VAT.  Deklaracja zostaje wysłana drogą elektroniczną, aby skrócić do minimum czas oczekiwania na zwrot VAT.

  • Następnie wysyłamy informację do klienta kiedy otrzyma zwrot podatku i w jakiej wysokości. 

  • W ciągu 25 lub 60 dni od złożenia przez nas deklaracji klient otrzymuje zwrot VAT na rachunek bankowy.

  • Wraz z klientem ustalamy dogodny dla obu stron termin zwrotu przez nas dokumentów rolnikowi. W szczególności faktur za zakup oleju napędowego, aby umożliwić jak najszybciej naszym klientom możliwość uzyskania zwrotu akcyzy.